► MEDYA TAKİP MERKEZİ (Basın Yansımaları - TUROFED Türkiye Otelciler Federasyonu)

 

► 2015’e Elele Panel i Turizm Gündemine Işık Tuttu...

KODER’in paneli turizm gündemine ışık tuttu

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER), “2015’e Elele” isimli bir panel düzenledi.


Kuşadası Double Tree by Hilton’da gerçekleştirilen ve “Çevremizde ve Dünyadaki Jeopolitik Gelişmeler ve Bunların Türk Turizmine Olası Yansımaları” konulu panelin açılış konuşmasını KODER Başkanı Tacettin Özden yaptı. Bu seneki panele her biri birbirinden değerli konuşmacıların katıldığını söyleyen Özden, “Panelistlerimiz 2015 yılı için bize yol gösterecek, fikir verecek, bilgilerini bizimle paylaşacaklar. KODER Yönetim Kurulu olarak bu panelleri düzenlemeye devam edip meslektaşlarımızı bilgilendirecek, onların mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalara devam edeceğiz. KODER olarak bölgemizde ve ülkemizde turizmimizin gelişimi için düzenlenecek olan her etkinlikte yer alacağız ve bu etkinliklerde öğrendiğimiz ve öğretebileceğimiz her şeyi meslektaşlarımızla, üyelerimizle paylaşacağız” dedi.

Yoğun ilgi gören ve beğeni toplayan panele Gazeteci-Yazar Vatan Gazetesi Ekonomi Bölüm Başkanı Ali Ağaoğlu, Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü, Otel Yöneticiliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Kurucu Direktörü Mehmet Teoman Alemdar ve Gazeteci-Yazar Ruşen Çakır konuşmacı olarak katıldı. Üç saat süren panelde konuşmacılar Türkiye’nin çevresinde gerçekleşen jeopolitik gelişmeleri konuşarak bunların Türk turizmine olası yansımalarını değerlendirdi.

Panel sonunda düzenlenen “2015’e Elele” açık hava partisi Old Town Tanneries de gerçekleştirildi. Yemeğe, Kuşadası’nda faaliyet gösteren turizm profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi.

KODER Başkanı Tacettin Özden, yemekte davetlilere seslendi. Özden, “Kuşadası 2014 yılından Türkiye de en iyi sezonu geçiren bölgelerden biri oldu. Doluluklarımız hala devam ediyor. Sezonu uzatma şansımızın yükseldiğini görüyoruz. 2015 yılının da bizim açımızdan iyi geçeceğine inanıyorum.” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık ve Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç da gecede birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından açık hava partisi başladı ve gece geç saatlere kadar devam etti.

 
► Araplar Ege yi Keşfetti...

AYDIN ın Kuşadası ilçesine bölgeyi tanımak amacıyla gelen Arap turizmci ve gazeteciler Ege Bölgesi ne direk uçuş istedi.
Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği nin (TÜRSAB) organizasyonu ile Kuşadası na davet edilen Arap tur operatörleri ile gazeteciler,  tarihi ve turistik yerleri gezdi. Amara Sealight Elite Otel de düzenlenen yemekte Türk turizmciler ve gazetecilerle bir araya gelen Arap misafirler, Ege Bölgesi ne direk uçak seferi olması halinde turist akını olacağını söyledi. KODER Başkanı Tacettin Özden, Kuşadası nı ve bölgeyi Arap pazarına tanıtmak için Bahreyn, Dubai, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan, Tunus, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Kuveyt gibi bölgelerde görev yapan gazeteci, acenteci, tur operatörü, blogger, turizm acenteleri birliği başkanlarından oluşan 30 kişilik misafirlerimizi ağırladık. Misafirlerimize bölgeyi gezdirdik. Otelleri, Efes i, Meryemana yı tanıttık. Bölgemizi çok sevdiler. Tek sorun Arap ülkelerinden İzmir Adnan Menderes Havaalanı na direk uçuşun olmaması. Karadeniz e direk uçak var. Fakat bu bölgeye direk uçuş yok. Amma dan Karadeniz Bölgesi ne Türk Hava Yolları nın (THY) 17 uçuşu var. THY nin 2, başka bir firmanın 2 uçağı ise Antalya, Bodrum ve Marmaris e uçuş gerçekleştiriyor. Eğer uçak sorunu çözülürse bölgeye yoğun bir Arap  turist gelir. THY ile temaslarımıza başladık, işin takipçisi olacağız dedi.  

Heyetin veda yemeğine katılan Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) Başkanı Sabuhi Atar da gelen Arap iş adamlarının Ege Bölgesi ni yeni keşfettiğini söyleyerek, Daha önce Türkiye ye gelmelerine karşın ilk defa  Ege Bölgesi ne geldiklerini ve çok beğendiklerini belirtiler. Araplar Antalya ve İstanbul dışında yeni bir bölgeyi keşfetmenin de ayrıca mutluluğunu yaşadı dedi.

 

http://www.kusadasilive.com/

KODER

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği

  • İki Çeşmelik Mah. Süleyman Demirel Bulvarı No:31
  • E : info@koder.org.tr
  • T : +90 256 612 70 72
  • F : +90 256 612 70 72