Etkinlik Basın Bülteni

2018’YE EL ELE

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar  Derneği (KODER) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen   “2018’e El Ele” açık hava partisi Old Town Tanneries’de gerçekleştirildi. Yemeğe, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcıları Tufan Asrav, Ayşe Şerifoğlu, Remzi Çengel, Belediye Meclis Üyeleri Zekeriya Tünk, Ferah Sürekçi, kardeş şehirlerden gelen Belediye Başkanları, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ile sektörde faaliyet gösteren turizm profesyonelleri katıldı.

KODER Başkanı Tacettin ÖZDEN davete katılan konuklarına şu sözlerle seslendi, “Son günlerde turizmciler ile bazı toplantılara katıldığını söyleyerek, İngiliz pazarında önümüzdeki yılda ülkemiz için iyi bir artış olacak. Bunu bizlere bir moral olsun diye söylemiyorum, gerçekleşecek olan bir durum. Sıkıntılı geçen 2 yıl sonunda tabiri caiz ise uçağın kalkışı tamamlandı, seyir durumuna geçeceğiz. 2015 yılının rakamlarını 2018 yılında, 2014 yılının rakamlarını 2019 yılında yakalayacağımızı umuyorum. Bizlere verdiğiniz destek için herkese teşekkür ediyorum. Kuşadası turizmi için ne kadar faydalı olabiliriz, Kuşadası için daha çok ne kadar pay alabiliriz?, diye KODER olarak çalışıyoruz. Bizlere destek olan başta belediye olmak üzere tüm STK’lara da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Özden sözlerini, Cumhuriyet'in 94. yıl dönümünü kutlayarak bitirdi. 

Gece, İzmir’in beğenilen grubu Albatros’un konseri ile geç saatlere kadar sürdü ve büyük ilgi gördü.

Tüm Haberler

Kurban Bayramı Mesajı...
Kurban Bayramı Mesajı...
  • 08/05/17

Sayın Üyemiz,

Şahsım ve Yönetim Kurulum adına Kurban Bayramınızı kutlar;  sağlıklı, mutlu, bol kazançlı ve huzurlu daha nice bayramlar geçirmenizi dilerim.

Saygılarımla,
Tacettin Özden
Yönetim Kurulu Başkanı

devamı...
Türk- Arap Gıda Fuarı ....
Türk- Arap Gıda Fuarı ....
  • 23/09/17

Tarih :  11.05.2017

KODER`inde desteği ile Efes Kongre Merkezi`nde  143 Türk firması ile 22 Arap ülkesinden 600`den fazla Arap işadamının katıldığı Türk- Arap Zirvesi`nin çok verimli geçtiği açıklandı.

devamı...
Araplar Ege`yi keşfetti...
Araplar Ege`yi keşfetti...
  • 23/09/17

Tarih :  11.05.2017          

  Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği’nin (TÜRAP) destekleriyle TURABEXPO tarafından düzenlenen 4.Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, 2.Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı, 1. Otel Malzemeleri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı İşbirliği Organizasyonları sona erdi. Fuar boyunca yapılan işbirliği forumlarında Araplar Türkiye’ye direkt uçuş talep etti.

 

Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarların sona ermesinin ardından Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu ve Kuşadası Belediyesi tarafından 30 kişilik grup Kuşadası’nda ağırlandı. Aydın’ı Ortadoğu pazarında tanıtımını yapacak gazeteci, acenteci, tur operatörü, blogger ve yazarlardan oluşan gruba Aydın’ın turistik yerleri başta olmak üzere birçok noktaya gezi düzenleyen grup, Ege Bölgesi’ni tanımaktan büyük mutluluk duyduklarını, Arap ülkelerinden direkt uçuş olması durumundan çok sayıda Arap turistin bu bölgeyi tercih edeceğini belirtti.

 

“BÖLGEMİZİ ARAPLARA TANITTIK”

Gezinin son gününde Amara Sealight Elite Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde gazetecilere bilgi veren, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden “Kuşadası’nı ve bölgeyi Arap pazarına tanıtmak için Bahreyn, Dubai, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan, Tunus, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Kuveyt gibi bölgelerde görev yapan gazeteci, acenteci, tur operatörü, blogger, turizm acenteleri birliği başkanlarından oluşan 30 kişilik misafirlerimizi Kuşadası’nda ağırladık. Efes, Meryemana, İzmir, Selçuk başta olmak üzere birçok bölgeyi gezdik. Kuşadası’nda tekne turları düzenledik ve otellerimizi tanıttık” dedi.

devamı...
Booking.com
Booking.com
  • 23/09/17

Tarih :  07.04.2017          

TÜRSAB’ın açtığı ve İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2015/1174 esas dosya üzerinden görülen davada, Booking.com’un faaliyetlerinin durdurulması için Bilgi Teknolojileri Kurumu’na yazı yazılmasına karar verilmiştir.

 

Booking.com ve benzeri rezervasyon portalları, internet teknolojisinin ve günümüz talebinin gittiği doğrultuda çoğalmakta ve Pazar payları artmaktadır. İnternetin ilerlediği çağımızda artık rezervasyonlar hızla artarak bu kanala kayacaktır. Booking.com’un yaptığını acentacılık faaliyeti olarak değerlendirmek doğru değil. Birçok küçük otelin / işletmenin, kendini pazarlama imkanı olmayan birçok otelin / işletmenin satışını bu kanallar yapmaktadır ve ciddi oranda gelirlerine katkı sağlamaktadır. Yaptıkları sadece müşterinin bu oteli bulmasını sağlayıp, rezervasyon yaptırmak ve karşılığında da otel / işletme ile karşılıklı anlaştıkları bir hizmet bedelini komisyon olarak almaktır. Aynı uygulama ile otelin kendi web sayfasına girip de bir rezervasyon yapılabilir. Bu şekilde bakıldığında da, oteller de acentacılık hizmet yapıyor gibi değerlendirilebilir.

 

Artık bu çağda bu teknolojileri ve bu imkanları yasaklamayı değil, onlarla rekabet edecek, onlardan daha iyisini yapacak yol izlemek gerekir. STK’lar üyelerine bunu sağlamaya çalışmalıdır.

 

Vergi ile ilgili bir konu varsa da, kazançlarının vergisinin kazanıldığı ülkede verilmesi gayet tabiidir. Bununla ilgili gerekli düzenlemeler yapılabilir.

 

Bu uygulama sonunda birçok otel / işletme mağdur olacaktır. Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) olarak da mahkeme kararının kaldırılması için başvuruda bulunacağız.

 

 

 

Saygılarımızla,

 

 

 

Tacettin Özden

 

Yönetim Kurulu Başkanı

devamı...
Yeni Yıl Tebrik...
Yeni Yıl Tebrik...
  • 26/09/17

Tarih :  30.12.2016          

Şahsın ve Yönetim Kurulum Adına,

 

Yeni Yılınızı En İçten Dileklerimle Kutlar,

 

Sağlık, Mutluluk ve Başarılar Dileriz.

 

Sevgi ve Saygılarımızla

 

 

 

Tacettin ÖZDEN

 

Yönetim Kurulu Başkanı

devamı...
http://www.kusadasilive.com/

KODER

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği

  • İki Çeşmelik Mah. Süleyman Demirel Bulvarı No:31
  • E : info@koder.org.tr
  • T : +90 256 612 70 72
  • F : +90 256 612 70 72